top of page

BIEŽI UZDOTIE JAUTĀJUMI

 

Esam saņēmuši daudz un dažādus jautājumus gan par zobratiem, gan arī stūres cimdiem. Ja tev ir kāds jautājums, cerams atbildi uz to tu atradīsi šeit. Ja tomēr neatrodi, izmanto telefonu vai epastu ko atrodi kontaktu sadaļā un mēs centīsimies tev atbildēt cik ātri vien iespējams.  Custom made bicycle parts.

01

Ko nozīmē vārds Raval?

 

Raval ir kombinācija no diviem vārdiem - Rausis + Oval. Rausis ir šīs nelielās kompānijas radošais gars. Oval ir saistīts ar ovālo zobratu formu. Lai arī sākotnēji tika domāts šo nosaukumu izmantot tikai ovālo zobratu līnijai, beigās izlēmām, ka nosaukums derēs arī pārējiem produktiem.

Kāda ir atšķirība starp ovālo un apaļo zobratu?

 

Būtiskākā atšķirība ir zobrata formā, kas attiecīgi ieteikmē velosipēdista pieredzi un enerģijas sadalījumu virzoties uz priekšu.

02

Kāpēc man vajadzētu braukt ar ovālo zobratu?

 

Nav obligāti lietot ovālo zobratu velobraukšanai, jo ir daudz pasaules-klases velobraucēju, kas uzvar daudz un dažādas sacīkstes izmantojot apaļo zobratu. Tomēr, tiem, kas vēlas izmēģināt ko jaunu un nebaidās no eksperimentiem un jaunas pieredzes gūšanas, ir labas ziņas - ovālais zobrats piedāvā dažas mehāniskas priekšrocības, kas labi parādītas šajā tabulā. Šeit aprakstīts kādas priekšrocības var dot katrs no dažādajiem ovālo zobratu modeļiem. Ir arī minēts, ka dažu modeļu lietošana nedod nekādas zinātniski pierādītas izmaiņas ne braucēja labsajūtā ne rezultātos.

 

Pavadot vairākus gadus testējot dažādus ovālus, esam nonākuši pie šādiem secinājumiem:

  • Ir nepieciešams laiks, lai pierastu pie ovālā zobrata un tas parasti nenotiek vienas dienas laikā. Tev varētu būt nepieciešamas vismaz 2-3 dienas lai ar ovālo zobratu justos ērti. Ko nozīmē "justies ērti"? Mēs to definējam kā situāciju, kad atrodoties uz velosipēda tu vairs nedomā par pedalēšanas procesu, tu to jau dari automātiski un tavas smadzenes uztver tavas kāju kustības kā ierastas un normālas. Pašā sākumā tev varētu būt neierastas izjūtas pedalēšanas procesā un iespējams liksies, ka kājas kustās nevienmērīgi, it kā raustīdamās. Visbiežāk iemesls tam ir mūsu pieradums pie apaļā zobrata. Ovālā zobrata kustības mūsu smadzenes vēl nav apguvušas un tāpēc sākumā tās nepieņem jauno formu. Būtiski ir, ka testējot zobratu tu sajutīsi, ka pēc laiciņa pedalēšanās vairs neliksies savāda. Ja tomēr pēc vairāku dienu testēšanas tu jūti, ka joprojām kusties "ne tā" kā vajadzētu, iespējams tev nepieciešams zobrats ar mazāku ovalitāti. 

  • Esam savākuši nelielu sarakstu ar avotiem, kas piedāvā paskatīties uz ovālo zobratu gan no zinātniskā viedokļa, gan arī no lietotāja subjektīvā redzes punkta - 

 

 

03

04

05

Kādi materiāli tiek izmantoti zobratiem?

 

Lielākoties mēs izmantojam šādus materiālus:

  • Alumīnijs 3mm (7075 T6)

  • Tērauds 3mm (S235JR)

  • Atspertērauds 3mm (50CrV4)

Kā zobrati tiek apstrādāti pret rūsu?

 

Atspertērauds un tērauds tiek cinkots, vai rūdīts. Alumīnijs tiek anodēts.

06

Kādi materiāli tiek izmantoti stūres cimdiem?

 

Ārpusē tiek izmantots ūdeni necaurlaidīgs/ atgrūdošs audums. Iekšpusē - flīss un sintapons, kas sastepēti kopā, gumijas cilpiņa nofiksēšanai uz stūres iekšpusē, ārpusē siksna un fiksators cimda nostiprināšanai no ārpuses, atstarojoša lenta, vai ja nepieciešams, drukāts zīmējums labākai redzamībai. 

 

07

Vai, izmantojot stūres cimdus, ir lielāka iespēja nokrist?

 

Ja tu lieto stūres cimdus pirmo dienu, iespējams tev būs nepieciešamas pāris stundas lai pierastu pie tiem. Bet kad tas ir darīts, mums nav bijušas ziņas ka kāds nokristu no sava veosipēda tieši cimdu dēļ.

bottom of page